Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Dowiedz się, gdzie kupić panele podłogowe

Panele podłogowe wyglądają niemal tak, jak drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – ich montaż zajmuje dosłownie parę chwil, a każdy upora się z tym bez pomocy fachowców. W jaki sposób zatem układać panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – dopuszczalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Warto pamiętać także o oddzieleniu paneli od podłoża – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Nigdy nie montuj paneli kupionych kilka godzin temu – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na dwa dni – dzięki temu dobrze wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Na początek najbardziej istotna rada – panele podłogowe powinieneś montować zaczynając od rogu pomieszczenia. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, dokładnie obejrzyj każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, bowiem potem możesz mieć problemy z ich zwrotem. Pamiętaj o temperaturze podłoża – koniecznie musi być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Staraj się układać je wertykalnie do okna, a w niezbyt szerokich pokojach – tak, by dłuższy bok przylegał do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi montażowemu, nie powinieneś mieć żadnych trudności.

Panele podłogowe muszą rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z drewna lub materiałów takich, jak MDF, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków klimatycznych w pokoju. Musisz więc zostawić dylatacje o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Nasze dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]