Oczyszczacz powietrza – urządzenie przydatne z wielu powodów

Kwestia zanieczyszczenia powietrza zagościła już w świadomości każdego Polaka i rzadko jest banalizowana. Mieszkańca naszego kraju są świadomi, że czystość powietrza, którym codziennie oddychamy, ma poważny wpływ na nasz stan fizyczny. Póki nie będą zastosowane efektywne rozwiązania, każdy jest zmuszony zatroszczyć się o swoje zdrowie, na przykład poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia od popularnych producentów

Im bardziej zurbanizowany rejon, tym bardziej prawdopodobne jest zagrożenie pojawienia się dużej kondensacji PM2,5 oraz PM10, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój szeregu chorób układu oddychania narażeni są zwłaszcza mieszkańcy większych aglomeracji miejskich i okolic w pobliżu fabryk emitujących do atmosfery spore ilości pyłów zawieszonych. Codzienne używanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże znacznie osłabić niekorzystny wpływ zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to w tej chwili nowość na naszym rynku – oczyszczacze powietrza licznych cenionych producentów, jak przykładowo LIFAair, AirFree bądź Meaco, od lat obecne są w asortymencie polskich sklepów. Co kluczowe, poza filtrowaniem z powietrza drobinek pyłu, nierzadko mają one także inne przydatne funkcje.

Typy i zastosowania oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w kilku rozmiarach, w związku z tym bez trudu dobierzemy urządzenie najlepsze do określonej kubatury pomieszczenia. Są to urządzenia względnie nieduże, toteż bez wysiłku można je przestawiać pomiędzy pomieszczeniami. Oprócz odfiltrowywania z powietrza pyłów PM10 i PM2,5, wychwytują one dodatkowo grzyby oraz bakterie, które mogą być przyczyną wielu reakcji uczuleniowych czy też chorób, jak również groźny benzen. Wiele oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża i jonizuje cząsteczki powietrza, co tworzy w pomieszczeniach orzeźwiającą atmosferę, a przy tym umożliwia mocniejszy sen. Niektóre oczyszczacze posiadają także czujniki wykrywające obecność CO2. Korzystanie z oczyszczacza powietrza poleca się w szczególności alergikom.