Lampy solne – nie tylko ozdoba wnętrz

Chcesz nabyć lampę solną? Wejdź na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Małe ozdoby z kamienia i minerałów od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozmaitych wypraw po Europie, a niekiedy kupujemy tak po prostu, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Z rzadka jednak są to przedmioty funkcjonalne – z reguły to pospolite dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do tworzenia obiektów używanych na co dzień, jest sól kamienna. Produkuje się z niej najczęściej lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są unikalne

Lampy solne ładnie się prezentują i bez przeszkód dopasujemy je do aranżacji domu, bo są sprzedawane w 3 kolorach (szarym, różowym, białym) i w wielu ich odcieniach. Każda lampa solna jest unikatowa, gdyż nie ma kamieni o bliźniaczym wzorze krystalizacji oraz kształtach. Niezmiernie popularne są lampy solne, których klosze cechują się nie polerowaną, nie naruszoną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rzemieślnicy parający się produkowaniem tych lamp, nadają im finezyjne formy, np. walca lub kuli.

Co jest przyczyną powodzenia lamp solnych?

Powszechnie wierzy się, że lampy solne wywierają korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im z reguły właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy wyzwalania jonów ujemnych, równoważących te wytwarzane przez wszechobecna elektronika. Ujemne jony poprawiają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu m.in. jednostkom cierpiącym na na alergię czy astmę. Blask, jaki emitują te lampy, jest subtelny i kojący, toteż poleca się kupienie ich ludziom cierpiącym na stres albo brak snu, dlatego iż dzięki nim można szybciej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się jedynie lamp solnych. Robi się z nich także cudowne świeczniki i pojemniki na bibeloty, a pokaźne bloki z soli wykorzystuje się w gastronomii i dekoracji domów.

Nasze dane:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]