Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Zajrzyj tu jeżeli szukasz przykładów odnośnie shuttersów w salonie.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, tzw. shuttersy, kojarzą się przeważnie z wystrojem wnętrz w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Ale ten element osłony okiennic można użyć także w europejskich domach – jest to niezwykle trwałe, a przy tym wspaniale prezentujące się rozwiązanie, które w licznych sytuacjach zda egzamin lepiej niż popularne teraz rolety.

Shuttersy w salonie – znacznie podnoszą estetykę wnętrza

Shuttersy w salonie lub w pokoju gościnnym, będą miały podwójną funkcję – praktyczną oraz ozdobną. Okiennice wewnętrzne zauważalnie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są szersze, co sprawia, iż wspaniale uzupełniają wygląd większości okien. Walory estetyczne są ważne, bo to w salonie podejmuje się gości oraz przebywa się w nim sporą część dnia. Z tej przyczyny powinno się zatroszczyć się, żeby ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale również przytulny. Opcja wybrania stopnia pochylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych docierających do wnętrza, co umożliwia m.in. całkowite jego przyciemnienie, jeśli mamy ochotę włączyć film, bądź jego lekkie ściemnienie, jeśli chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – regulacja ciepła

Opcja regulacji wnikania promieni słonecznych do pokoju jest zdecydowanie najważniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednak również z innej przyczyny – za ich sprawą da się skutecznie korygować temperaturę sypialni, która w znacznym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Dzięki shuttersom w trakcie lata łatwiej jest utrzymać niższą temperaturę w sypialni, natomiast zimą dłużej utrzymamy w niej ciepło. Poza tym shuttersy lepiej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to również świetne rozwiązanie dla alergików. Gromadzi się na nich mniej kurzu aniżeli w plisach zasłon, a ich konserwacja jest bardzo łatwa i trwa dosłownie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się też w pokoju dziecka, w kuchni oraz w łazience.

Nasze dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]