Dlaczego warto posiadać jonizator powietrza?

Nie znajdzie się nikt, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To wrażenie orzeźwienia wytwarzają jony ujemne powstające się m.in. w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a również są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, tłumią nieprzyjemne zapachy oraz pomyślnie wpływają na nasze samopoczucie i środowisko.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja może nastąpić w wyniku wydzielania się ogromnej ilości ciepła, wyładowania elektrycznego lub wpływu silnego pola magnetycznego. Obecnie większość z nas żyje w otoczeniu setek urządzeń, takich jak drukarki, komputery czy telewizory, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Dobre aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, wytwarzają się przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach gęsto zamieszkałych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego by na powrót poczuć czystą i świeżą atmosferę w mieszkaniu, warto użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – atuty

Jonizacja wykorzystywana jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają wyłapać niebezpieczne drobnoustroje i wirusy, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy dym z papierosów. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam odpowiednio odprężyć się i cieszyć się życiem pełną piersią. Zważywszy na to, iż ujemna jonizacja powietrza zmniejsza poczucie permanentnego znużenia i generalnie podnosi wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w biurach, przychodniach medycznych, urzędach czy szkołach, a więc tam, gdzie kluczowe jest skupienie się na wykonywanych zadaniach.