Czy da się połączyć rolety dzień noc i firanki?

Gdy urządzamy pokoje stoimy przed wyborem: żaluzje, rolety czy zasłony? Czy istnieją sytuacje, kiedy te dwa elementy – rolety dzień noc i zasłony – mogą współgrać w jednym pomieszczeniu? A jak wygląda sprawa z firankami? Specjalnie dla Ciebie obejrzeliśmy wiele inspiracji wnętrzarskich i teraz spróbujemy udzielić odpowiedzi na pytanie: czy rolety tworzą zgrany duet z zasłonami lub firankami?

Rolety dzień i noc i firanki – czy to współgra?

Na stronach internetowych związanych z wnętrzarstwem zauważyliśmy kilka propozycji aranżacji pomieszczeń zgodnie z tym pomysłem. Rolety – klasyczne gładkie lub dzień noc – z delikatnymi, zwiewnymi firankami? To może być strzał w dziesiątkę. W jasnym, pastelowym wnętrzu: kobiecej sypialni, salonie lub dziecięcym pokoju, oprócz rolety masz możliwość także w oknie zawiesić firanki. W jakich kolorach? Przy wzorzystej lub intensywnej rolecie postaw na firankę w kolorze jasnoszarym, białym bądź kremowym. Roleta jest jednobarwna i jasna? Firankę możesz wybrać w mocniejszej barwie. Ożywi to wnętrze i będzie dopełnieniem lub kontrastem do umieszczonych tam dywanu, mebli, poduszek i innych bibelotów.

Rolety dzień i noc i zasłony – czy takie połączenie jest możliwe?

W czasie naszych poszukiwań znaleźliśmy też wiele sugestii zgrania rolety dzień noc i zasłon. Pierwsza propozycja to monochromatyzm: zasłona i roleta utrzymana w tej samej gamie barw (np. beżu, bieli, brązie, szarości). Kolejna propozycja to stonowana roleta i rzucająca się w oczy, wzorzysta zasłona – przy czym wzór zasłony wybierz tak, aby pasował do stylu pokoju (modne kropki, romantyczne kwiaty, dziecięce bohomazy, marynistyczne pasy). Ostatnia inspiracja opiera się na przeciwieństwach. Intensywna roleta – żółta, zielona, niebieska – oraz delikatna zasłona: biała, szara, beżowa. Efekt? Nowoczesny i intrygujący. Rolety z firankami lub zasłonami to ciekawy pomysł na aranżację pokoju. Czy masz odwagę sprawdzić ten modny duet w swoim domu?