Czy da się kupić tanio rolety okienne?

Nie masz koncepcji na modne i nowoczesne zaaranżowanie swojego mieszkania? Jeden, niedrogi produkt może zupełnie odmienić wygląd i styl pomieszczenia. To wewnętrzne rolety okienne. Dzięki tej przesłonie można dodać kolorytu wszystkim wnętrzom lub nadać im intymnego i przytulnego charakteru. Ekspert z krakowskiego sklepu oferującego rolety dzień i noc podpowie, jak podjąć trafne, zakupowe decyzje.

Jakie rolety okienne wybrać?

Jest mnóstwo rodzajów wewnętrznych rolet okiennych . Można je podzielić według różnych klasyfikacji. Jeśli chodzi o tworzywo, to są rolety materiałowe wykonane z nowoczesnych tkanin, które w różnym stopniu przepuszczają światło. Jest to najczęściej poliester – nieskomplikowany w utrzymaniu i łatwy do czyszczenia.
Ze względu na zastosowanie dzielimy rolety na okienne oraz ścienne. Kolejne zróżnicowanie to stopień zaciemnienia. Tutaj najpopularniejszym rodzajem są rolety dzień i noc typu 100% zaciemnienia bądź zebra.
Następna klasyfikacja to rolety standardowe lub na wymiar. Ten drugi typ jest rekomendowany do okien o niekonwencjonalnych wymiarach, z dużą liczbą segmentów lub wieloma dekoracyjnymi elementami. Jeśli chodzi o design, to wzornictwo rolet jest zgodne z aktualnymi, wnętrzarskimi nurtami.

Czy rolety są drogie?

Ze względu na fakt, że rywalizacja na rynku rolet jest duża, tak jak stale rosnące grono producentów, obecnie rolety można kupić w nad wyraz zachęcających cenach. Regularne ceny są niewysokie, a do tego dochodzą także akcje specjalne i promocje, kiedy produkt udaje się kupić z dodatkowym upustem. Rolety okienne są niedrogie i praktycznie na każdą kieszeń.
Bezinwazyjny montaż, bogata kolorystyka i nowoczesne projekty sprawiają, że taka osłona na okna staje się coraz bardziej popularna. Koszt zakupu w porównaniu do długiej żywotności i jakości rolety jest wyjątkowo atrakcyjny, stąd zwolenników takiej koncepcji na aranżację wnętrz nie brakuje.