shuttersy w oknach, okiennice dekoracyjne

Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Urządzając wnętrza, rzadko przeznacza się wiele czasu na wyeksponowaniu okien. Zazwyczaj wybiera się klasyczne rozwiązanie, to znaczy firanki oraz zasłony, które czasami zestawiane są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno mniej znane nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne typu shutters.

Na okna, ale również na drzwi garderoby – zastosowanie shuttersów

Główną właściwością shuttersów (lub też po polsku – szatersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tych okiennicach dekoracyjnych są ruchome, a więc można ustawiać je w dowolnej pozycji, w zależności od potrzeb mieszkańców. Produkuje się je z płyt pilśniowych, polichlorku winylu (PCV), a także z drewna. Shuttersy instaluje się zwłaszcza na oknach, jakkolwiek równie dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie element okna, który w w Europie domach spotyka się w dalszym ciągu dość rzadko, ale większa część z nas zapewne kina lub ekranu telewizora, bowiem tego rodzaju okiennice są niesłychanie popularne na obszarach z gorącym klimatem, a więc w Australii oraz Afryce Południowej.

Czy warto wybrać shuttersy?

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko doskonale wyglądają, lecz mają także praktyczne funkcje. Dzięki nim można pasywnie regulować użycie padającego światła: latem powstrzymywać nagrzewanie się pomieszczeń, a zimą – zapobiegać utracie ciepłego powietrza. Okiennice wewnętrzne świetnie komponują się z przeróżnymi stylami aranżacyjnymi i można zainstalować je na zdecydowanej większości okien. Produkuje oraz instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, iż są zdecydowanie kosztowniejszym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom nadzwyczaj elegancki wygląd, w wyniku czego zwiększają wartość domu. Wypada również zaznaczyć, że shuttersy są regulowane bez pomocy sznurów, co rodzice ciekawskich dzieci oraz właściciele psotnych zwierząt, które mogłyby zaplątać się zwisające linki, uznają na pewno za kolejną zaletę.

Nasze dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]