Biokominki wolnostojące – ustaw je w dowolnym miejscu

Gdy zbliżają się zimowe miesiące czasem marzymy o tym, aby ogrzać się w porze wieczoru przy kominku. Wydawać by się mogło, że mieszkając w mieście jest to niemożliwe, gdyż w mieszkaniu nie da się ich zainstalować, ale i na to znaleziono rozwiązanie. Wystarczy wykorzystać biokominek wolnostojący.

Gdzie przydadzą się biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to znakomite rozwiązanie dla eleganckich hoteli, loftów czy mieszkań. Nie potrzebują podłączenia do komina, bowiem wykorzystywane w nich biopaliwo nie produkuje dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Ciekłe biopaliwo spala się bez wytwarzania popiołu, dlatego ich mycie jest proste, a sadza nie osiada na nawierzchni mebli. Ale to co najważniejsze, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można ustawić w dowolnym miejscu pomieszczenia, grunt, aby zagwarantować mu stosowną cyrkulację powietrza, gdyż spalane biopaliwo wyzwala pewne ilości CO2. Nie jest on również montowany na stałe, dlatego kiedy skończy się okres zimowy albo jeśli zapragniemy całkiem zmienić wystrój pokoju, można go po prostu odnieść do schowka do czasu aż znowu nie będzie nam potrzebny. Budowa biokominków, przede wszystkim tych wykonanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo mocna. Są one także niezwykle stabilne. Czy biokominek może całkowicie zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, ponieważ nie wytwarzają tak dużej dawki ciepła, jak standardowy kominek, jednak jego zalety estetyczne sprawiają, że jest bardzo pożądanym elementem aranżacji wnętrza.

Biokominek wolnostojący dopasujesz do każdego wystroju pomieszczenia

Zróżnicowanie biokominków wolnostojących jest imponujące. Można je dobrać do praktycznie dowolnego stylu wnętrza. Do domów urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dobierzemy jeden z wielu biokominków typowo bryłowych, utrzymanych w szwedzkiej estetyce i w neutralnych kolorach: szarym lub białym. Do wykończenia w stylu art deco lub klasycznym można wybrać biokominek portalowy, umieszczany przy ścianie, który imituje swoim wyglądem tradycyjny kominek. Ci, którzy umeblowali mieszkanie w stylu vintage, czyli w stylu lat 60-tych, też znajdą coś dla siebie – na rynku są biokominki o owalnym kształcie, które będą wspaniale komponować się przy fantazyjnych, krętych meblach z tamtego okresu. Tak naprawdę wzorów biokominków wolnostojących jest o wiele więcej – są wzory w formie kolumn, nieduże biokominki na stół oraz większe biokominki do wystawiania na zewnątrz, które są zaopatrzone w kółka ułatwiające ich przesuwanie. Autorem wyglądu wielu modeli są znani i uznani projektanci.