Redukcja cieni pod oczami, wzmocnienie włosów – o karboksyterapii

Karboksyterapia to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który pozwala na skuteczną walkę z przejawami starzenia oraz widocznie polepsza wygląd skóry. Jakie są przeciwwskazania do jego przeprowadzenia? Jak przebiega karboksyterapia medyczna?

Działanie karboksyterapii medycznej na organizm

Karboksyterapia medyczna jest małoinwazyjnym zabiegiem o szerokim spektrum zastosowania – efektywnie poprawia jędrność skóry, pomaga eliminować zmarszczki i zwiększa napięcie skóry twarzy, szyi oraz dekoltu. Jest używana też w innym celu – redukuje nadwyżkę tkanki tłuszczowej, minimalizuje widoczność blizn i tzw. „skórki pomarańczowej”, jak również usuwa teleangiektazje, innymi słowy rozszerzone naczynka krwionośne. Zabieg ten znany jest też z łagodzenia zmian łuszczycowych oraz zapobiegania łysienia. Podstawą jej działania jest CO2 wprowadzany w tkanki podskórne, co pozwala na odżywienie tkanek, zmniejszenie obrzęków oraz pozbycie się toksyn. Prócz tego karboksyterapia usprawnia cyrkulację krwi, pobudza spalanie tłuszczu, jak również wspiera proces budowania nowych naczynek krwionośnych. Zabieg p także włókna kolagenowe odpowiedzialne za elastyczność skóry.

Popularne zabiegi z zakresu karboksyterapii

Jakie są rodzaje karboksyterapii? Wysokim zainteresowaniem szczyci się karboksyterapia pod oczy, która pozwala na zredukowanie „worków” i cieni. Tkanka skóry pod oczami jest nadzwyczaj cienka i to z reguły tam pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Karboksyterapia przywraca twarzy młodzieńczy wygląd, a skórze rześkość. Bardzo modna jest również karboksyterapia na włosy, która jest efektywna w walce z łysieniem. Dwutlenek węgla podany pod skórę głowy wzmacnia słabe cebulki włosów, hamując nadmierną ich utratę i stymulując ich porost.