Nowoczesne wybielanie zębów

Mocne i śnieżnobiałe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie nieustannie oddziałują na nasze szkliwo i powodują, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze domowe środki wybielające wystarczają. Jak przywrócić wspaniały uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – nie tylko pasty wybielające

Mycie uzębienia po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed przebarwieniami. Cukry i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe sposoby wybielające (paski, nakładki, pasty), nie zawsze są bezpieczne dla zębów i dziąseł. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są w tym momencie najpopularniejsze? Stomatolodzy szczególnie rekomendują naświetlanie zębów lampą BEYOND, która przynosi satysfakcjonujące rezultaty już po kilku zabiegach. Zabieg nie wywołuje bólu i jest całkowicie bezpieczny dla zębów.

Wybielanie zębów metodą BEYOND

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Wstępnym etapem jest przegląd stanu jamy ustnej. Potem za pomocą specjalistycznego wzornika określa się odcień zębów przed naświetlaniem. Po wykonaniu wstępnych czynności, lekarz przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Istotne jest też właściwe dobranie PH żelu. Preparat aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny skutecznie redukując przebarwienia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o czternaście odcieni, efekty są zatem spektakularne i utrzymują się do kilku lat. Po zabiegu trzeba unikać barwiących napojów i potraw przez co najmniej kilka dni. Świetne rezultaty daje również wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.