Korygowanie wad wzroku – nowoczesne metody leczenia

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o korekcji wzroku Kraków, uzyskasz na voigtklinikaoka.pl.

Zdrowe oczy to gwarancja pełnego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga wyeliminować kłopotliwe i nierzadko niebezpieczne dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien zgłosić się na badania do kliniki okulistycznej?

Korekcja wzroku – metoda mało inwazyjna oraz bezpieczna

Jeszcze dekadę temu korekta wzroku sprowadzała się do noszenia okularów bądź soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednak innowacyjne metody korekty pozwalające na leczenie jaskry, nadwzroczności, starczowzroczności, a także szeregu rzadszych schorzeń. Szczególnie popularna stała się laserowa operacja wzroku charakteryzująca się dużą skutecznością. Laserowa korekta wzroku jest bezpieczna i mało inwazyjna, a pacjent szybko wraca do normalnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, w której zatrudniony jest biegły zespół, specjalizujący się w nowoczesnych technikach leczenia. Biegły optometrysta pomoże postawić diagnozę, wybrać adekwatną metodę leczenia i usunąć wadę wzroku. Optometryści działający w klinice okulistycznej dysponują najnowocześniejszym sprzętem diagnostycznym, więc mogą wykryć nawet rzadkie dolegliwości oczu.

Klinika okulistyczna – nie tylko korekta wzroku

Kliniki okulistyczne zajmują się także terapią innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Najnowsze techniki jego korekcji polegają między innymi na modelowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Oprócz tego specjaliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest metodą przydatną w diagnozowaniu jaskry, zapalenia gałki ocznej oraz innych niebezpiecznych schorzeń. W klinice okulistycznej wykonuje się także mapy rogówki – jest to potrzebne przed zabiegami laserowymi, przykładowo operacją katarakty. Korekta wad wzroku to rzecz jasna nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się również innymi problemami, jak przykładowo usuwaniem kaszaków lub ciał obcych z gałki ocznej.

Nasze dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]