Badania dla operatorów

Więcej szczegółów o badaniach operatorów Bielsko na www.bielskobadania.pl.

Są potrzebne jeśli zamierzamy stwierdzić, czy ktoś jest wstanie pracować jako operator wózka tudzież innego pojazdu. Choć sporo badanych się ich boi, kiedy nie mamy problemów psychiatrycznych, ich przejście nie może przyprawić nam większych kłopotów. Jak więc przebiegają badania operatorów urządzeń? Jakich rzeczy należy się po nich spodziewać?

Badania operatorów – kwestionariusz

W początkowej części badania przyszły operator uzupełnia opracowany przez psychologa kwestionariusz. Ma w nim rozwiązać zadania dotyczące zachowania w różnych, niekiedy problematycznych przypadkach. Po sprawdzeniu formularza kandydatastarającego się o uprawnienia, prowadzący będzie miał możliwość określić, jak sprawnie reaguje na stres oraz przetestować jego sprawność intelektualną i zdolności interpersonalne. Zawartość kwestionariuszy jest zależna od tego, jaki zawód wykonuje kandydat. Pierwsza część badania operatorów często powoduje duży stres, jednak jej zaliczenie nie jest problemem.

Koniec badania operatorów

Kolejna część badania operatorów wymaga wykorzystania odpowiednio skonstruowanych aparatów. Poszczególne zadania sprawdzają takie umiejętności jak refleks lub podejmowanie wyborów w trudnych sytuacjach. Powinniśmy pamiętać, że w niektórych przypadkach ten element badań może nie być przeprowadzony. Tak będzie, jeśli badany w rozmowie przyzna się do złego samopoczucia albo badanie udowodni, że przed wizytą w poradni spożył alkohol. Badanie może być wówczas przełożone lub – jeśli przyczyną okaże się spożycie alkoholu – nawet odwołane.

Nasze dane:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]