Zbiornik ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej i kosmetycznej

Jednym z najstabilniejszych chemicznie stopów jest stal nierdzewna. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie ulega korozji i zachowuje swoje parametry nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który przy kontakcie z powietrzem wydziela się ze stopu i tworzy na powierzchni niewidoczną gołym okiem powłokę. Chroni ona stal przed negatywnym wpływem licznych substancji chemicznych, a także podnosi jej odporność na nieprzychylne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki stalowe dla przemysłu kosmetycznym

Z uwagi na fakt, że stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z związkami chemicznymi używanymi do wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są na co dzień stosowane w tej branży. Używa się ich zarówno do składowania dużych ilości ukończonych już mieszanek, jak i do prowadzenia procesów produkcyjnych. Wymienione wcześniej cechy sprawiają, że zbiornik nierdzewny jest też znakomitym rozwiązaniem dla przemysłu chemicznego oraz zakładów produkujących i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki nierdzewne w branży spożywczej

Zbiornik ze stali nierdzewnej jest często stosowany w przeróżnych firmach z szeroko pojętej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa czy też placówkach gastronomicznych. W gorzelniach, piekarniach czy browarach nagminnie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wyprodukowane z tego stopu. Oferta firm zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszy się zainteresowaniem sektora spożywczego głównie dlatego, że na takich pojemnikach nie zbiera się nalot, który mógłby sprzyjać skażeniu ich zawartości drobnoustrojami czy dzikimi drożdżami.