Zapewnij domownikom ciepło w mieszkaniu – uszczelnianie okien

Zajrzyj tutaj, jeśli poszukujesz więcej wiadomości o nieszczelnych oknach plastikowych

Stan techniczny okien w dużym stopniu rzutuje na samopoczucie lokatorów. Okna chronią mieszkanie przed mrozem i wilgocią, ale również izolują je od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie zapewniają właściwych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale również, z uwagi na pokaźną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien trzeba wykonać co najmniej raz w roku. Nie warto tego zaniedbywać, bo po tym okresie ewentualne mankamenty mogą być już tak poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych surowców, polega w głównej mierze na ich wyregulowaniu (w większości wypadków służy do tego śruba umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z niskimi i wysokimi temperaturami, wiatrem, a także wilgocią mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale również i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]