Zalety implantologii

Kiedyś osoby, które z różnych powodów straciły uzębienie, zmuszone były do tego, by korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to jednak trafione rozwiązanie, gdyż protezy wymagają czasochłonnej opieki, zaś ich zakładanie nie jest zbyt komfortowe. Z tego względu tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się dużo wygodniejsze, ale też wykazują wiele innych plusów. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie widocznych długo rezultatów, do zera zmniejszając ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze więc napisać kilka słów o tym, jak przebiega operacja wykonania implantów zębów, które typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wykona dla nas implanty zębowe.

Na czym polega implantologia?

Współcześnie implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 10 mm oraz trochę krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast pozwala na duże skrócenie okresu leczenia – chory nie odczuwa żadnych bólów nawet po trzech miesiącach. Do tego czasu powinien stosować chłodne kompresy, a bezpośrednio po zabiegu – wystrzegać się napojów zawierających alkohol, bardzo ciepłych dań i palenia tytoniu. Istotne będzie także stosowanie odpowiednich preparatów, które zwalczają ból i opuchliznę.

Efektywna oraz bezbolesna implantologia

Implantologia ma spory wpływ na komfort życia chorych – dlatego tak istotne okazuje się to, by wybrać właściwego stomatologia. Jak jednak uniknąć przykrych pomyłek oraz trudności ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy powierzając wykonanie implantów zębowych stomatologowi z dużym stażem oraz pozytywnymi komentarzami dotychczasowych klientów. Jak je wyszukać? W szczególności w internecie. Po wprowadzeniu w Google nazwy gabinetu stomatologicznego na pewno znajdziemy istotne informacje.