Zakres działania chirurga stomatologa

Nie wszystkie schorzenia jamy ustnej jesteśmy w stanie wyleczyć zwykłymi sposobami. Kiedy okazują się one niewystarczające, ostatnim rozwiązaniem bywa zwykle któraś z metod chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się między innymi w przypadku znacznych uszkodzeń zębów, konieczności wstawienia sztucznych zębów lub koron, uszkodzonych kości oraz chorób tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju owrzodzeń lub guzów. Jakie techniki bywają jednak stosowane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego lekarza udać się, żeby zabiegi były bezbolesne, a nie przytrafiły się nam przykre niespodzianki?

Leczenie przeprowadzane przez chirurga stomatologa

Na pewno najczęściej wykonywanym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – również tych znacznie uszkodzonych, potrzebujących otwarcia dziąsła i dłutowania. W przypadku sporych uszkodzeń czy chorych po złamaniach potrzebne jest niekiedy odbudowanie kości – to także wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się także terapią wszelkich zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych przed chwilą guzów lub owrzodzeń – oraz odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.

Który chirurg stomatolog okaże się najlepszy?

Jak nietrudno stwierdzić, znalezienie złego chirurga stomatologa może okazać się źródłem sporych trudności. Warto więc powiedzieć kilka zdań o tym, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog oraz jakimi rzeczami sugerować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najistotniejsze będzie niewątpliwie to, by stosował on tylko nowoczesne akcesoria i, co najważniejsze, leki znieczulające. Spore znaczenie ma również nastrój w gabinecie oraz podejście stomatologa do pacjentów – sporo mówią nam o nim komentarze wcześniejszych pacjentów, które znajdziemy na przykład w internecie lub wśród bliskich.