Wylatujesz na wakacje? Skorzystaj z parkingu długoterminowego

Podróż samolotem wylatującym z dalekiego miasta może stać się przyczyną sporych problemów. Najpoważniejszym jest z pewnością sposób dojechania na lotnisko. Jeżeli wszak nie wyszukaliśmy odpowiednich kursów autobusowych, zwykle musimy dojechać na lotnisko swoim samochodem. Wiąże się to niestety z koniecznością zaparkowania auta w odpowiednim miejscu – czyli takim, gdzie nie będziemy bać się kar finansowych ani złodziei. W podobnych przypadkach najlepszym wyjściem będzie na pewno rezerwacja miejsca na parkingu długoterminowym. Na czym zatem opiera się taka usługa? Czego stawiając na nią powinniśmy oczekiwać?

ABC korzystania z parkingu długoterminowego

Zasady korzystania z tej usługi będą naprawdę proste – miejsce na parkingu mamy możliwość zazwyczaj zamówić przez internet. W oknie w serwisie parkingu wystarczy zaznaczyć odpowiedni termin, a następnie zlecić przelew. Po dotarciu do miejscowości z portem lotniczym stanowisko będzie już na nas czekało, a w większości przypadków przedsiębiorstwo zagwarantuje nam również transport do terminalu. Parking długoterminowy zazwyczaj nie jest związany ze sporymi wydatkami – dzień parkowania to bowiem wydatek niecałych dwudziestu złotych, ale należy zaznaczyć, że ceny są tym przystępniejsze, im dłużej trwała będzie nasza podróż.

Parking długoterminowy – jakich opcji się spodziewać?

Najważniejszym z atutów pozostawienia auta na parkingu długoterminowym będzie to, iż są to obiekty monitorowane – nie musimy zatem martwić się ochroną stojącego samochodu, gdyż ten zresztą będzie wtedy dodatkowo ubezpieczony. Przedsiębiorstwa prowadzące parkingi długoterminowe przy lotniskach zazwyczaj świadczą również wiele usług opcjonalnych, a te z pewnością usprawnią zaplanowanie wyjazdu – między innymi wspomniany przed chwilą transfer czy też możliwość dopompowania opon oraz podładowania akumulatora po długim parkowaniu. Przed wylotem najczęściej będziemy mieli też możliwość zmierzenia walizki i dzięki temu ustrzeżenia się większych kosztów.