To projekty budowlane muszą zawierać

Projekty budowlane Kraków. Uzyskaj kompleksową pomoc profesjonalisty w tym zakresie

Ciężko wyobrazić sobie ważniejszą inwestycję niż budowa domu. Powinniśmy przy tym pamiętać, że nie jest to proste wyzwanie, a największe trudności związane są z dopełnieniem wszystkich urzędowych formalności. W pierwszej kolejności należy postarać się o pozwolenie na budowę – zostanie ono wydane, jeżeli okażemy projekt budowlany. Dokument powinien zostać stworzony przez architekta, zaś jego treść określają właściwe przepisy. Co więc musi się w nim znaleźć? Zapraszamy do lektury krótkiego tekstu.

Projekty budowlane – wymogi

Najważniejszą częścią projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Dokument musi zostać opracowany na mapie w skali 1:500 podpisanej przez geodetę oraz posiadać układ starszych i planowanych budynków oraz sieci energetycznych i wodociągowych. W planie zagospodarowania muszą być zawarte także informacje o punkcie przechowywania śmieci, układzie roślin i płocie. Projekty budowlane muszą poza tym zawierać projekty budowanych domów, a często także oświadczenia podmiotów dostarczających media. W szczególnych przypadkach niezbędne będzie również zawarcie rezultatów badań geologicznych.

Projekty budowlane – dlaczego tak ważne?

Jak już wspomnieliśmy, projekty budowlane są niezbędne byśmy mogli uzyskać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, że rozpoczęta inwestycja musi odbywać się według planu określonego w owym dokumencie, zaś wszystkie niedopatrzenia mogą stać się powodem jej nieodebrania.

Nasze dane:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]