Straciłeś ząb? Pomyśl o implantach stomatologicznych

Implanty zębowe to najlepsza metoda na zastąpienie utraconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty stomatologiczne równie dobrze sprawdzają się także w przypadku dużych ubytków, a nawet bezzębia. Są one znacznie bardziej komfortowe od protez, a jeżeli stosownie się o nie zatroszczymy, bez większych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkadziesiąt lat. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich produkcji. Z jakich materiałów robi się współczesne implanty zębów?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na wstępie należy nadmienić, iż implant zęba to tylko ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, który cechuje się dużą wytrzymałością. Jego ogromną zaletą jest też fakt, iż nie reaguje z żadną substancją ani nie koroduje – jego stosowanie jest więc całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzyma kilkanaście lat.

Z jakich materiałów robi się korony implantów?

Wachlarz tworzyw, z których wykonuje się korony jest szerszy. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębowe z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a oprócz tego nie wywołującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje także stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i ponadto zapobiega alergiom. Ostateczna budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane przede wszystkim w miejsce zębów tylnych.