Potrzebujesz wydrukować swój prototyp? Sprawdź ofertę druku 3D

Sprawdź, jak zamówić 3D drukowanie. Skieruj się w to miejsce.

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób fizycznych. Kto ją najczęściej zamawia? Oferta takich usług jest kierowana głównie do konstruktorów, projektantów CAD, osób zatrudnionych w działach badawczo-rozwojowych i technicznych, inżynierów oraz przedstawicieli wielu innych branż przemysłu. Każda osoba albo firma, która potrzebuje prototypu lub modelu koncepcyjnego wydrukowanego w technologii DMLS, PolyJet, FDM, oraz SLA, SLS, może złożyć zamówienie na te usługę, jeśli nie dysponuje własną drukarką 3D.

Profesjonalny druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem świadczy również usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D
Oprócz przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie firmy znajduje się także baza wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne informacje od producentów urządzeń do druku 3D, jak i przygotowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

FDM – drukowanie 3D modeli koncepcyjnych oraz prototypów

FDM to najpopularniejsza technologia druku 3D – za jej uznaniem stoi atrakcyjny stosunek jakości do ceny, a także opcja zastosowania materiałów w szerokiej gamie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany w głównej mierze za pomocą urządzeń profesjonalnych Stratasys oraz drukarek 3D marki MakerBot. Z tej metody druku korzystają firmy potrzebujące prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

Druk 3D w technologii SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Druk 3D w technologii SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana również stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest oferta wydruku 3D metodą SLA? Do osób albo przedsiębiorstw, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technologia, która zapewnia bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk bardzo cienkich elementów, detali, gładkiej powierzchni oraz wyrazistych konturów.

Technologia SLS – wydruk 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda druku 3D w technologii SLS przebiega na podobnej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są następne warstwy materiału – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najważniejsze plusy tej techniki wydruku 3D? SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego gwarantuje dokładność kształtu oraz trwałość chemiczna i mechaniczną.

Nasze dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]