Poręcze ze stali nierdzewnej

Stal jest uniwersalnym stopem, a to przede wszystkim dzięki jej cechom. Odpowiednia selekcja składników stopu sprawia, iż wyprodukowane z niej akcesoria są odporne na rdzę, dzięki czemu bez przeszkód można ich wykorzystywać przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych, jak również tam, gdzie mają kontakt z kwasami. W połączeniu z jej interesującą estetyką czyni to ze stali nierdzewnej wspaniały materiał do produkcji elementów mebli i różnego rodzaju poręczy i balustrad.

Balustrady ze stali nierdzewnej – niepodatne na korozję

Balustrady ze stali nierdzewnej zdobyły znaczną popularność – można dostrzec je zarówno na prywatnych posesjach, jak i budynkach publicznych. Własności tego surowca okazują się wyjątkowo istotne w przypadku balustrad zewnętrznych. Nie korodują one nawet w niezmiernie zawilgotniałym środowisku, tym samym nie potrzebują intensywnej konserwacji i na lata zatrzymują swój piękny wygląd. To właśnie dzięki niemu bardzo dobrze łączą się ze współczesnym designem. Wyśmienicie prezentują się w towarzystwie przeszkleń, ozdobnego betonu, a nawet drewnianych elewacji.

Poręcze ze stali nierdzewnej – do minimalistycznych wnętrz

Stal nierdzewna to dobry budulec do produkowania poręczy stosowanych we wnętrzach domów – szczególnie tych zaaranżowanych w skandynawskim, nowoczesnym stylu. Ci, którzy postawią na poręcze ze stali nierdzewnej będą chwalić sobie też ich błyskawiczne mycie bez potrzeby użycia specjalistycznych środków i łatwość ich konserwacji. Wytrzymałość na korozję sprawia prócz tego, że z tego materiału można produkować wytrzymałe i stylowe uchwyty do łazienek oraz saun dostosowanych do potrzeb osoby niepełnosprawnej albo drabinki do basenów.