Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Skieruj się tu, aby dowiedzieć się więcej o ofercie biura rachunkowego Katowice

Dopilnowanie księgowości w małych przedsiębiorstwach jest zazwyczaj powodem sporych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalisty na etat, zaś ich szefowie nie zawsze są gotowi odpowiednio zarządzać finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż myśli część czytelników – wystarczy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać pewność tego, iż jakość współpracy okaże się zadowalająca?

Biuro rachunkowe – powierz finanse firmy profesjonalistom od księgowości

Na pomoc biura rachunkowego warto zdecydować się przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy budżet firmy specjalistom, zyskamy pewność, iż możliwe kontrole US nie skończą się wystawieniem kar. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to także oszczędność pieniędzy oraz czasu – nie trzeba zajmować się rachunkowością na własną rękę, ani zatrudniać specjalisty na pełen etat. Należy także wspomnieć o swobodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Dziś nie trzeba już często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, bowiem dużo spraw można koordynować z księgowym komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Biuro rachunkowe – jakie będzie najlepsze?

Wybierając biuro rachunkowe nie warto sugerować się tylko jego cennikiem – nadzwyczaj niskie ceny usług w wielu przypadkach oznaczają ich niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego pracownicy mają odpowiednie uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Nasze dane:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]