Masz wirusa na stronie? Zamów usługę czyszczenia infekcji WordPress

Zleć czyszczenie malware WordPress na https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/

WordPress okazał się w mijających latach tak modnym systemem zarządzania treścią, iż liczbę sklepów oraz stron tworzonych z jego wykorzystaniem szacuje się w tej chwili na miliony. Częstotliwość stosowania tego CMS-a powoduje, iż strony oparte na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerskich. W razie zainfekowania witryny, niezbędne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Jak zidentyfikować zawirusowane strony na WordPress?

Witryna internetowa wysyła spam? Nie możesz się zalogować? Grafiki na stronie zostały zmienione nie przez Ciebie? A może na witrynie znalazłeś przekierowania do nieznanych Ci portali? To raptem kilka z potencjalnych przykładów alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takich przypadkach niezbędne jest bezzwłoczne działanie w celu znalezienia powodu infekcji, a w konsekwencji przywrócenia strony internetowej do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek lub po atakach hakerskich należy zlecić fachowcom od tego typu zadań, gdyż naprawa zawirusowanego WordPressa z reguły przekracza kwalifikacje osób, które codziennie zajmują się tylko tworzeniem stron i sklepów na tym CMS-ie.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanej strony na WordPress?

Specjaliści podejmujący się czyszczenia malware ze stron opartych na WordPressie podczas swoich działań naprawczych wykonują kompleksowe sprawdzenie plików i baz danych strony. Weryfikują pliki htaccess oraz wp-config, a także kod zainstalowanych na stronie wtyczek oraz motywów. W toku czyszczenia zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, obniżające niebezpieczeństwo dalszych ataków. Jeśli długotrwała infekcja przyczyniła się do włączenia strony do listy zagrożeń (na przykład w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa eksperci mogą podjąć także wymagane działania w celu wykreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Usunięcie wszystkich skutków infekcji nie gwarantuje, że analogiczny kazus nie powtórzy się za jakiś czas, toteż ważne jest okresowe uaktualnianie CMS-a oraz wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]