Kontener na gruz – zamów gdy prowadzisz remont

Wiele śmieci nie powinno trafić do zwykłego pojemnika. Chodzi tu przede wszystkim o te, które powstają w trakcie różnego typu remontów, opróżniania piwnicy bądź strychu oraz odśnieżania. Odpady jak np. gruz, chemikalia, elementy okien i podłóg, śnieg lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera podstawionego na czas wykonania prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z dostępnych typów kontenera będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery – rodzaje i objętość

Szukając kontenera, należy skupić się zwłaszcza na jego objętości. Jeśli ta okaże się za mała, zwyczajnie nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane w czasie robót. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena najmu jest uzależniona między innymi od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych całkowicie odpowiednie będą jednak kontenery o objętości 6 metrów sześciennych – bez problemu pomieścimy w nich gruz, rozebrane okna i ościeżnice, a także płytki ceramiczne czy zerwane panele podłogowe.

Kontener – od kogo go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w dużych polskich miastach, jak Kraków czy Poznań, ale również w małych miejscowościach. Usługa polega na dostarczeniu kontenera pod wskazany adres. Kontener musi zostać zapełniony w wyznaczonym w umowie okresie. Jeśli przekroczymy termin, właściciel kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po wypełnieniu firma zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie podlega utylizacji.