Jak zorganizować przyjęcie komunijne?

Szukasz szczegółowych wiadomości o aktualnej ofercie sali komunijnej? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj na palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy identycznie ważnym wydarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, gdyż to często pierwsza naprawdę duża zabawa rodzinna, na której dziecko wie, że wszyscy goście skupieni są jedynie na nim. W związku z tym rodzice starają się, by ten dzień utrwalił się na lata w jego pamięci.

Urządzać obiad w domu czy wynająć salę na komunię?

Już przed rozsyłaniem zaproszeń na komunię rodzice muszą wiedzieć czy przyjmą gości w swoim domu czy nieodzowne będzie wynajęcie lokalu. Podejmowanie zaproszonych w domu jest zazwyczaj możliwe wtedy, gdy urządzamy uroczysty obiad jedynie dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej rodziny, jednak to już rzadkość. Przyjęcia z okazji komunii zmieniły się w ostatnich czasach w głośne wydarzenia rodzinne, na które sprasza się nawet ponad setkę gości, stąd też przeważnie urządzane są w salach weselnych bądź restauracjach. Jeśli pragniemy wynająć najlepszy lokal, powinno się wyruszyć na poszukiwania sali, zaraz po tym jak zostanie ogłoszona data komunii. W okresie komunijnym znacznym problemem może stać się także znalezienie wolnej firmy cateringowej, zatem radzimy wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje na stałe z profesjonalnym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przyrządzaniu menu na komunię. Istotne jest też to, by lokal na komunię umiejscowiony był tak, aby transport wszystkich uczestników imprezy z kościoła był wygodny oraz szybki.

Organizacja przyjęcia komunijnego – upominki, ciekawe zabawy dla dzieci, sesja zdjęciowa

Rozważ wynajęcie fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – nie tylko wydarzenia w kościele, ale i następujący później obiad dla rodziny i przyjaciół. Tradycją są również aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię powinna więc wyróżniać się prześlicznymi, zadbanymi wnętrzami. Kolejnym plusem będzie dostęp do pobliskiego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie można będzie urządzić sesję zdjęciową pod gołym niebem. Możliwość wyjścia do ogrodu to też atrakcja dla najmłodszych uczestników przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich wielu, wypada rozważyć wynajęcie animatora, który zajmie dzieci przeróżnymi zabawami.
Naturalnie, uczestnicy obiadu komunijnego przyniosą upominki dla dziecka. Rodzice najczęściej zostawiają im pełną dowolność z tym zakresie. Aczkolwiek w zaproszeniu można zaznaczyć, iż nie życzymy sobie niektórych rodzajów podarunków, np. zabawek-pistoletów czy cennej biżuterii.

Nasze dane:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]