Czy dożylne wlewy witaminy C są skuteczne?

Witamina C to niezwykle cenny składnik, który znacząco przyczynia się do leczenia chorób i wzmocnienia ogólnej odporności organizmu. Stosowany jest zwłaszcza w czasie jesienno-zimowym. Od niedawna witaminę C używa się w dodatkowy sposób – przy bardzo poważnych schorzeniach. Zobaczmy w takim razie jak działają dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je zaleca.

Wlewy witaminy C – niezwykle duże stężenie

Witamina C jest składnikiem niezbędnym do życia człowieka. Musimy przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z owoców), ponieważ inaczej nie potrafimy jej stworzyć. Nowoczesna medycyna od lat sprawdza oddziaływanie witaminy C na zwalczanie poważniejszych chorób – zapalenia stawów, cukrzycy oraz mnóstwa innych. Naukowcy badają szczególnie działanie witaminy C na niszczenie komórek kancerogennych – niektóre eksperymenty starają się dowieźć, że zastosowanie alternatywnej kuracji może dać o wiele lepsze wyniki leczenia. Dostarczenie sporych dawek witaminy C do ciała człowieka to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Kuracje rozpoczynają się od 10 gramów, jest to więc bardzo duże stężenie, które pomoże pokonać wiele groźnych chorób.

Wlewy witaminy C – kiedy zobaczę efekty

Metoda dostarczania witaminy C, czyli podanie dożylne, niweluje ryzyko pojawienia się efektów niepożądanych, które mogłyby wystąpić w przypadku tradycyjnych terapii (np. suplementów). Rezultaty mogą być zdumiewające – choroby układu sercowego przejdą fazę remisji i poprawi się wydolność organizmu. To specjalista decyduje o przebiegu terapii i ustala stężenie, ale żeby zobaczyć ostateczne skutki, terapia musi trwać przez dłuższy okres.