Co zrobić z rupieciami w piwnicy? Zleć wywóz mebli

Tutaj sprawdzisz, kto ma w swojej ofercie wywóz mebli Kraków.

Większość z nas na pewno świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których wiele lat już nie używamy, a których nie potrafimy się pozbyć z różnorodnych względów. By nie zajmowały przestrzeni domu, na ogół chowamy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej lub na poddasze. Kłopot jednakże w tym, że po pewnym czasie także w tych schowkach stają się na tyle ciasne, że zwykłe korzystanie z nich okazuje się utrudnione. Dopiero to popycha wielu z nas do wykonania dogłębnego sprzątania, będącego sposobnością do tego, by pozbyć się nazbieranych rzeczy. Takie duże porządki często urządzamy także, kiedy nabywamy zapuszczony dom albo dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak szybko wywieźć stare meble z domu, strychu oraz piwnicy.

Zamów wywóz starych mebli i nie mieszaj ich ze śmieciami komunalnymi

Odpady takie jak elementy ram okien, połamane panele ścienne lub podłogowe, sprzęt AGD i RTV czy stare meble nie mogą zostać wyrzucone do kontenera zarezerwowanego na śmieci zmieszane. Jeżeli potrzebujemy je wyrzucić, do wyboru mamy kilka możliwości. Pierwsze to przetransportowanie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie przestronnym bagażnikiem samochodu lub przyczepą. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te odbywają się zazwyczaj w miesięcznych odstępach – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy więc zobligowani znaleźć miejsce na przechowanie odpadów o znacznej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odbierze dostarczający go podmiot. Zatroszczy się on także o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Firmy wypożyczające kontenery nierzadko świadczą również fachową pomoc przy sprzątaniu strychu, piwnicy lub całego domu.

Utylizacja mebli – na czym polega?

Jeśli stare meble będą przetransportowane do PSZOK-u lub firmy trudniącej się się profesjonalnie utylizacją, nie będą spalone ani nie trafią na składowisko. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe i podzieleniu ich podług tworzywa, z którego były wykonane, mogą zostać powtórnie przetworzone i przyczynić się do stworzenia kolejnych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w większości się je wykonuje, polega na ogół na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które później stosuje się do produkcji nowych szaf, łóżek oraz półek.

Nasze dane:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]