Catering świąteczny – warto zamówić go profesjonalnej ekipie

Dowiedz się więcej o cateringu świątecznym - skieruj się w to miejsce.

Ostatni tydzień roku to czas, który spędzamy głównie wraz z rodziną, ale obiady świąteczne urządzane są również w firmach. Częstokroć personel firmy przygotowuje je na własną rękę, własnoręcznie gotując bożonarodzeniowe potrawy, jednakże w ogromnych zakładach pracy ten schemat działania często nie jest efektywny. Żeby zatem ułatwić sobie kwestię planowania firmowych spotkań wigilijnych, zarówno na dziesiątki osób, jak i tych w wąskim gronie, zalecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Rodzime świąteczne dania – co oferuje catering świąteczny?

Oczywiście, na wigilijnym stole powinno być podanych jak najwięcej tradycyjnych świątecznych przysmaków. To głównie ryby, jak chrupki filet z karpia czy też pstrąga, a także zupy – obowiązkowo barszcz czerwony i żurek, ewentualnie również zupa rybna. Na stole nie powinno brakować też uszek z grzybami i kapustą, które zazwyczaj serwowane są wraz z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby kompletna bez zakąsek na zimno, m.in. bez sałatki śledziowej bądź karpia po żydowsku. Wypada również zadbać o smakowity specjał na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy polecamy makowiec, lekki sernik bądź kutię z rodzynkami.

Catering świąteczny w firmie – omów menu z załogą

Organizację wigilijnego spotkania w firmie należy rozpocząć z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Należy uzgodnić datę spotkania oraz dostosować go do planów urlopów zatrudnionych. Umożliwia to dokładne określenie przypuszczalnej liczby gości imprezy, a tym samym pomoże zamówić wystarczającą liczbę porcji. Rekomendujemy omówić z zatrudnionymi menu i wspólnie dobrać te dania z oferty firmy cateringowej, które wszyscy uwielbiają. Ważne jest też to, aby dowiedzieć się czy któryś z pracowników ma alergię, przykładowo na orzechy, które używane są w cieście, lub są w załodze firmy osoby, które nie jadają ryb i mięsa. Dla tych pracowników trzeba zamówić dania zgodne z preferencjami dietetycznymi. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem dań świątecznych zbierają zlecenia przez większość grudnia, jednakże nie należy zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Nasze dane:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]