Wykorzystanie kwasu hialuronowego do wypełniania zmarszczek

Jeśli jesteś zainteresowany wypełnianiem zmarszczek, koniecznie kliknij w to miejsce.

Kwas hialuronowy to związek organiczny, który od dziesięcioleci wykorzystywany jest do produkcji kosmetyków i w różnych zabiegach medycznych. Związek ten ma wiąże duże ilości cząsteczek wody, zatem dodawany jest często do peelingów czy kremów nawilżających . Co ważne, kwas hialuronowy występuje w w organizmach zwierząt i ludzi, stąd dość rzadko powoduje alergię. W medycynie estetycznej natomiast ten związek stosowany jest najczęściej do wypełniania zmarszczek (tych głębokich, jak i płytkich), kształtowania rysów twarzy, a także powiększania ust.

Wypełnianie zmarszczek – cieszący się popularnością zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego

Celem ostrzykiwania kwasem hialuronowym jest przede wszystkim związanie w skórze H2O (pojedyncza cząsteczka kwasu może związać ponad 200 cząsteczek wody!), ale również sprowokowanie komórek tkanki łącznej do wytwarzania większych ilości kolagenu i w konsekwencji doprowadzenie do tego, iż skóra znów stanie się naprężona. Najczęstszym zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, zwłaszcza tych widocznych blisko nosa i ust (tzw. fałd nosowo-wargowych), bruzd wokół brody i przy oczach lub horyzontalnych zmarszczek na czole. Kwas wypycha skórę od wewnątrz, co powoduje, iż zmarszczka w kilka minut jest niewidoczna. Do zabiegów wypełniających wykorzystuje się usieciowany kwas hialuronowy, który jest bardziej stabilny, a zatem o wiele trwalszy. Pozostaje w tkance przez dłuższy okres, z tej przyczyny rezultaty zabiegu są zauważalne nawet przez 2 lata.

Powiększanie ust – większe i regularne warg

Poza modelowaniem twarzy oraz wypełnieniem zmarszczek, częstym zabiegiem z zastosowaniem kwasu hialuronowego realizowanym przez gabinety medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Korzystają z niego najczęściej osoby, które nie są zadowolone z konturu oraz objętości ust lub których usta są niesymetryczne. Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym trwa w większości wypadków blisko trzydzieści minut, realizuje się go pod miejscowym znieczuleniem, a preparat z kwasem wstrzykuje się w wybrane miejsca ust za pomocą tak zwanej“tępej igły”, innymi słowy kaniuli. Poprawnie zrealizowany zabieg skutkuje bardziej symetrycznymi, większymi, lecz nadal naturalnie wyglądającymi ustami.

Nasze dane:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]