Co warto wiedzieć o zabiegu CGF?

CGF w Kielcach. Zdobądź więcej informacji.

Gdy skóra staje się wiotka i pomału pojawiają się się na niej zmarszczki, mnóstwo osób zaczyna zastanawiać się jak oddalić w czasie postępujący proces starzenia się. Za sprawą licznych zabiegów z obszaru medycyny estetycznej, pośród których coraz popularniejszy jest zabieg CGF, w którym stosowane są skoncentrowane czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste, możliwa jest rewitalizacja komórek skóry dekoltu, twarzy, szyi, a nawet dłoni. Mając na uwadze to, iż preparaty używane do ostrzykiwania skóry w trakcie zabiegu CGF wytwarza się z krwi pacjenta, często zabieg ten jest z “wampirzym liftingiem”.

Zabieg CGF – jak sporządza się preparat z czynników wzrostu?

Przed przystąpieniem do zabiegu rewitalizacji skóry, specjalista pozyskuje od pacjenta ok. 30 mililitrów krwi. Do probówek z pobranym materiałem dodawany jest antykoagulant, a w kolejnym kroku umieszcza się je w separatorze komórkowym i odwirowuje. Po odwirowaniu w probówkach łatwo zobaczyć wyizolowane warstwy osocza ubogopłytkowego (PPP), osocza bogatopłytkowego (CGF), komórek macierzystych CD34, jak również płytek krwi, z czego do przeprowadzenia zabiegu CGF konieczne są jedynie trzy pierwsze. Lekarz specjalista sporządza frakcję żelową, do czego użyte jest osocze ubogopłytkowe, z kolei znad wyizolowanej warstwy krwinek pozyskuje skoncentrowane czynniki wzrostu CGF razem z komórkami macierzystymi. Po przestygnięciu żelu albuminowego miesza się go z osoczem bogatopłytkowym z komórkami macierzystymi i w taki sposób wykonuje się końcowy preparat, którym ostrzykuje się skórę pacjenta przy pomocy kaniuli.

W jakich interwałach wykonuje się zabiegi z wykorzystaniem skoncentrowanych czynników wzrostu?

Zabieg CGF minimalizuje niezbyt głębokie zmarszczki, poprawia napięcie skóry, jak również ją odbuduje i odżywia. To m.in. zasługa zawartych w preparacie komórek macierzystych, które przyczyniają się do wzrost produkcji włókien elastynowych oraz kolagenowych. Pacjenci, którzy chcą poddać się zabiegowi CGF, powinni mieć świadomość, że w pierwszym etapie przeprowadza się go 3-krotnie w interwale co sześć tygodni, a następnie specjaliści zalecają zabiegi przypominające średnio co pół roku.

Nasze dane:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]