Wykorzystanie sklejki szalunkowej

Jeśli chcesz kupić sklejkę szalunkową, skieruj się tutaj

Sklejka szalunkowa bardzo dobrze sprawdza się na budowach. Wspaniale zastępuje klasyczne drewno, które nie sprawdza się we wszystkich warunkach klimatycznych, jak również niepotrzebne podnosi koszty. Sprawdźmy z czego jest ona wyprodukowana i dlaczego tak powszechnie się ją wykorzystuje.

Sklejka szalunkowa – znakomita odporność na oddziaływanie wilgoci

Sklejka szalunkowa produkowana jest z materiału drzewnego, posiada nieparzystą liczbę warstw, wyróżnia się znakomitą wodoszczelnością. Do jej wytwarzania z reguły wykorzystuje się olchę, brzozę oraz drzewa zagraniczne, np. eliotis. Jest niesłychanie giętka, a jej cechy są ulepszone dzięki zastosowaniu profesjonalnych filmów fenylowych. Użycie kilkunastu fornirów sprawia, że sklejka szalunkowa wytrzymuje również w ekstremalnych warunkach – przy narażeniu na uszkodzenia mechaniczne oraz różnice temperatur uderzenia mechaniczne oraz różnice temperatur. Pojedyncze forniry ściśle przystają względem siebie, tworząc szczelną sieć. Na rynku znajdziemy dużo wersji sklejki szalunkowej, uzależnionych od techniki klejenia (np. wodoodporna, szlifowana), układu fornirów lub gatunku materiału. Należy też pamiętać, że nie każda sklejka nadaje się do użycia w trudnych warunkach, dlatego należy odpowiednio dopasować jej formę.

Sklejka szalunkowa – przy konstruowaniu nieruchomości, sufitów oraz dachów

Sklejka szalunkowa to doskonała pomoc przy konstruowaniu fundamentów, stropów oraz hal. Jest ona materiałem wspomagającym technologię tzw. deskowań. Używana do tworzenia rusztowań, jest elementem występującym powszechnie. Może być stosowana nie tylko raz, co oznacza spore oszczędności. Sklejka szalunkowa to podstawa wyposażenia każdego przedsiębiorstwa budowlanego. Pamiętajmy jednak, że nie musimy posiadać własnych materiałów, ponieważ na rynku istnieją przedsiębiorstwa zajmujące się dzierżawą sklejki szalunkowej. W razie potrzeby możemy więc bez trudu zaopatrzyć się w profesjonalne materiały budowlane.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]