Warto zdecydować się na baseny kąpielowe

Kup baseny

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z luksusem, lecz jest to też wielka przyjemność, sposób na odpoczynek czy na uprawianie sportu. Na basen zatem bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać jedynie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz serwisowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, przykładowo dla salonów spa czy pływalni, a także baseny prywatne – ogrodowe, przydomowe czy wewnętrzne. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład dotyczące odporności materiałów budowlanych na chemię basenową bądź wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalistów jest więc kluczowe do jego budowy.
Poza tym istnieje olbrzymia ilość typów basenów. Można zdecydować się na przeróżne kształty: płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne czy podłużne baseny typu fast lane, doskonałe dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Pragnąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można zdecydować się na standardowe rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Pięknie prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co uatrakcyjnia także halę basenową czy ogród. Świetnym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do wypoczynku, warto zamontować specjalne schody. Tego typu możliwości jest jednak dużo więcej – pewne podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Nasze dane:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]