Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Jeśli chcesz nabyć szalunki Kraków, koniecznie sprawdź https://sklep.abcszalunki.pl

Szalunki, określane także deskowaniem, to chwilowe konstrukcje umożliwiające wznoszenie ścian budynków. Zazwyczaj używa się ich w przypadku wylewania murów z betonu – wtenczas są one potrzebne do tego, aby nadać im stosowny kształt i zapobiec rozlewaniu się mieszanki. Ponadto szalunki stosuje się również w czasie wznoszenia obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie pozwala na przygotowanie otworów na bramy, drzwi i okna. W tym wpisie objaśniamy, z czego wykonane są dzisiejsze szalunki i gdzie mogą zdobyć je inwestorzy.

Systemy szalunków

Klasycznym typem szalunków jest struktura sporządzona z desek drewnianych bądź mocnych sklejek połączonych ze sobą za pomocą gwoździ, którą można użytkować ponownie po zdemontowaniu. Demontaż takich szalunków jest jednakże ciężki – wielu inwestorów oraz wykonawców wybiera zatem użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur służących do szybkiego i nieskomplikowanego rozkładania bądź składania. Tego rodzaju szalunki wytwarza się z drewna, sklejki bądź metalu, a także zestawiać 2 a nawet 3 materiały. Zwykle jednakże wykorzystuje się sklejkę – przeważnie z takich gatunków drewna jak brzoza czyi topola, a konstrukcję scalają narożniki, łączniki, głowice ze aluminium bądź stali i belki.

Wypożyczenie szalunków – nie musisz ich kupować?

Podmioty często zajmujące się pracami murarskimi posiadają swoje szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku zespołów, które oferują odmienne usługi oraz inwestorów, którzy planują planujących wybudować pojedynczy obiekt. Zakup wszelkich modułów potrzebnych do wykonania szalunku nie byłby opłacalny . Znacznie lepszym wyjściem jest wynajęcie szalunków.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]