sklejka Kraków. sklejka szalunkowa

Sklejka szalunkowa – rodzaje i zastosowanie

Deski szalunkowe to kluczowy komponent szalunków. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski drewniane lub płyty wykonane z innego surowca, jednak najczęściej wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem postawić domy ze ścianami wykonanymi z tego materiału. Szalunki znajdują także zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Kiedyś w szalunkach z reguły stosowane były deski z litego drewna. Te jednak były drogie, a przy tym nie posiadały wymaganych parametrów – zwykle niezbyt dobrze radziły sobie z wilgocią. Dlatego obecnie stosowana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z przeróżnych gatunków drewna – zazwyczaj z brzozy, olchy lub topoli. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Firmy budowlane posiadają zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z modułami pozwalającymi na jej łączenie. Kiedy jednak planujemy budowę domu lub garażu na własną rękę, nie ma potrzeby kupowania wszystkich elementów szalunków – można je wypożyczyć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma służy też wynajmem innych akcesoriów potrzebnych do postawienia szalunków – m.in. głowic oraz łączników.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]