Okna drewniane – ponadczasowa elegancja

Chcesz nabyć okna drewniane Limanowa? Powinieneś odwiedzić ten adres

Drewniane okna zwykle wybierane są nie tylko ze względu na niezaprzeczalne walory estetyczne, ale także na ich trwałość. Ten naturalny surowiec daje elegancki wygląd, który nie zmienia się przez bardzo długi okres. Jednakże nie tylko piękno jest ważną zaletą tych produktów. Jakie są jeszcze kwestie, dla których jest to dobry wybór, nawet jeżeli ich cena jest nieco wyższa aniżeli okien wykonanych z innych surowców?

Okna drewniane – wyjątkowy charakter

Każdy wielbiciel przedmiotów wykonanych z drewna, szczególnie tych związanych z urządzaniem wnętrz, wskazuje na niepowtarzalny klimat, który zaprowadza w otoczeniu drewno. Można też wybierać spośród wielu gatunków drewna, które mogą mieć rozmaity wygląd, odcienie bądź rozmaitą fakturę, co daje duże możliwości wyboru oraz można dzięki temu zaspokajać najróżniejsze oczekiwania i gusta. Drewno jest też zdecydowanie ciepłe, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, jest zatem świetnym wyborem do produkcji różnych rodzajów elementów aranżacyjnych.

Dodatkowe istotne cechy okien drewnianych

Ten ekologiczny materiał stwarza różnorakie możliwości jeżeli idzie o wykonywanie okien. Mogą one mieć przeróżny wygląd i styl. Materiał ten można malować na dowolne kolory, a ponadto obrabiać, tworząc wyjątkowe formy. Jedynie drewno może być wykorzystywane do odnawiania starych budowli, znakomicie spisuje się również w domach osób mających alergie. Nie wydziela żadnych chorobotwórczych substancji, a nawet dobrze wpływa na zdrowie mieszkańców, poprawiając klimat domu. Do tych plusów należy poza tym dopisać to, iż istnieje mnóstwo skutecznych sposobów wydłużania trwałości drewnianych okien, jak również fakt, że drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno gdy mówimy o jego pozyskiwaniu, jak i utylizacji, który to proces jest stosunkowo prosty oraz nie szkodzi środowisku. Wszystko to sprawia, że okna drewniane są lepsze aniżeli produkty wykonywane z PCV lub plastiku.

Nasze dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]