Jak łączyć tradycję z nowoczesnością – budowa domów drewnianych

Budowa domów drewnianych energooszczędnych - usługa na miarę waszych potrzeb

Bardzo dużo osób marzy o posiadaniu własnego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się spełnić to pragnienie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w polskim krajobrazie dominowały domy mające kształt klasycznego pudełka. Nie zachwycały one ani urodą, ani funkcjonalnością. Charakteryzowały się także ogromnymi stratami energii. Obecnie wygląda to zupełnie inaczej. Niezwykle chętnie stawiamy na domy wybudowane z drewna, które stanowią połączenie klasycznego stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy wznoszone z drewna to na ten moment bardzo dobry przykład na to, jak doskonale można łączyć klasyczny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam wygodę. Styl góralski – bo tak w wielu wypadkach określa się także styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, spadzisty dach pokryty gontem, weranda bądź balkon – to typowe cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu góralskim. By jednak taki dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, chętnie stosują też innego rodzaju nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być również energooszczędny. W tym celu architekci stosują dość zwartą bryłę domu, polecają dobór właściwych okien oraz właściwe ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu podhalańskim połączonym ze stylem nowoczesnym spotkać można najczęściej w w jednej części Polski. Jest to oczywiście Małopolska, gdzie leży piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt doświadczonemu architektowi

Wykonanie doskonałej jakości projektu domu drewnianego będącego połączeniem stylu podhalańskiego ze stylem nowoczesnym naprawdę nie należy do prostych. Z tego powodu najrozsądniej jest powierzyć to zadanie fachowcom. Nie inaczej jest już na etapie budowy domu. Tylko wówczas będzie można być pewnym, że dom będzie wyglądał pięknie, a równocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

Nasze dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]