Co daje wynajem szalunków?

Wypożyczalnia szalunków Kraków - zapoznaj się z bezkonkurencyjną ofertą

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej wykorzystywanych na budowach technik. Na czym się opiera? Szalunek to swego rodzaju forma, którą wypełnia się betonem – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są ze sklejki, jednak łatwo zaobserwować także konstrukcje wykonane z metalu, a niekiedy nawet plastiku. Pozostałymi istotnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te pozwalają na wypracowanie odpowiednich rezultatów. Niestety ze względu na spore koszty nie wszystkie ekipy budowlane posiadają swoje szalunki. Gdy okażą się niezbędne, mają szansę wszak zwyczajnie je wypożyczyć – tym bardziej, że wynajem szalunków to obecnie bardzo często spotykana usługa.

W jakich przypadkach wybrać wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla firm często przyjmujących zadanie wykonania fundamentów, ponieważ jak już nadmieniliśmy, będą one do tego absolutnie potrzebne. Jeśli zaś budowanie fundamentów nie jest główną działalnością naszej firmy, warto rozważyć atuty, które oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim ze względów finansowych – wypożyczenie szalunków parę razy do roku jest bardziej opłacalne niż ich kupno. Dobrze nadmienić także o funkcjonalności, gdyż przechowywanie sporadycznie używanych szalunków może powodować duże koszty.

Wynajem szalunków – jak szukać?

Jeżeli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je zapewni. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej zdecydować się na usługi ekipy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – dzięki temu otrzymamy gwarancję tego, że szalunki okażą się solidne oraz praktyczne. Naprawdę istotna okaże się również troska o klienta – w sytuacji, kiedy zbliża się termin startu prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. W przypadku wahania się dobrze zaś skorzystać z sieci i dowiedzieć się, co o usługach danej firmy piszą dotychczasowi kontrahenci.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]