Charakterystyka podpór szalunkowych i ich wykorzystanie

Chcesz kupić podpory stropowe? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. Jak się je stosuje? Kiedy warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej zastosowanie

Pośród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy wariant wykorzystywany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu można pokryć strop betonem i stosowne jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią także drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezbędne w czasie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można z nich korzystać w wielu sytuacjach. Zwykle w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów bądź od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się znaczną trwałością, są także łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Pośród wiodących producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również części wykonywane przez firmy Olan, Pionart czy Hunnebeck. Na specjalną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się nowatorskimi rozwiązaniami, znakomitą jakością oraz przemyślaną strukturą. Podpory stropowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w ciężkich warunkach. Aktualnie mnóstwo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – przystępne ceny powodują, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Wypożyczenie podpór stropowych to także oszczędność czasu.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]