Całoroczne domy góralskie – dlaczego warto?

Chcesz zamówić domy góralskie? Koniecznie odwiedź ten adres

Domy góralskie są atrakcyjne oraz funkcjonalne. Nawiązujące do historycznej sztuki Podhala fascynują spadzistymi, pokrytymi gontem dachami i drewnianymi ścianami. Dla wielu kupujących istotne okazuje się także to, iż standardowe domy góralskie są bezpieczne dla środowiska – drewno jest wszak materiałem naturalnym. Nic może zatem dziwić, że wznoszone są nie tylko na Podhalu – spotkać je można prawie w całym kraju, bo świetnie wpisują się w naturalne otoczenie. Często spotkać możemy komentarze mówiące o tym, iż sprawdzają się one wyłącznie cieplejszymi porami roku. Czy więc są one prawdziwe? Rzecz jasna nie – całoroczne domy góralskie wznosi się bowiem coraz częściej.

Jak żyją właściciele całorocznych domów góralskich?

Inspirowane historycznymi budynkami z Tatr i twórczością Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie zazwyczaj budowane są prawie w całości z drewna. Bale łączone są historycznymi metodami, dzięki czemu w środku budynku jest idealna temperatura. Często spotyka się również kamienne podmurówki, chroniące dom przed wodą oraz chłodem pochodzącymi z ziemi. Charakterystyczną cechą całorocznych domów góralskich jest poza tym spadzisty dach kryty gontem, który chroni je przed zniszczeniem w przypadku częstych w tym rejonie śnieżyc.

Kto wzniesie całoroczne domy góralskie?

Decydując się na wzniesienie całorocznego domu góralskiego powinniśmy wiedzieć, iż już od początku dobrze współpracować z doświadczonymi specjalistami. Słusznie postąpimy wybierając ekipę, w której strukturach działają architekci doświadczeni w tworzeniu domów góralskich oraz cieśle. Ważne jest także to, aby tradycyjna architektura komponowała się z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi – to jesienią zapewni lokatorom całorocznych domów góralskich komfort w tym samym stopniu, co w pozostałych rodzajach budynków.

Nasze dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]