Zastosuj wzmacniacz DVB-T aby odbierać idealny obraz w TV

Chcesz zamówić wzmacniacz DVB T? Wejdź na www.telmor.pl

Oglądanie telewizji stało się dzisiaj codzienną czynnością. Spoglądamy w telewizor przy porannej herbacie oraz przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy w TV lubią nasze pociechy, nastolatki, osoby będące w średnim wieku i ci już nieco starsi. W bogatej ofercie programowej każdy wyszuka coś idealnego dla siebie. Niemniej jednak, nieraz sygnał jest tak słaby, że odbiór wybranego kanału jest po prostu nieosiągalny. Najlepszym wyjściem są wówczas wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można między innymi wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T okaże się potrzebny?

Powinno się pamiętać, że siła sygnału bywa tym niższa, im dalej antena znajduje się od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym złączu, co znaczy, że korzystnym rozwiązaniem okazuje się być zmniejszenie liczby gniazd antenowych i unikanie sztukowania kabli. Skorzystanie ze wzmacniacza sprawia, że sygnał jest mocniejszy, a w konsekwencji odbieramy zdecydowanie lepszy obraz. Wzmacniacze montuje się zaraz przed telewizorem bądź zaraz za anteną. Punkty ich rozmieszczenia zależne jest od tego, w jaki sposób zaprojektowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się też w przypadku radioodbiornika.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj dostępne?

Wyróżnia się parę rodzajów urządzeń tego typu. Aktualnie stosować można wzmacniacze pasmowe, kanałowe, masztowe i budynkowe. Wzmacniacz pasmowy jest idealny wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy okazuje się być zbyt słaby. Umieszcza się go naprawdę blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy typ wzmacniacza – uwydatnia on sygnał wyłącznie wskazanych kanałów, lecz równocześnie efektywnie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy wykorzystywać można wtedy, kiedy sieć antenowa charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. To stosowanie właśnie jego polecane jest w domach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a potem stroi na kilku pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w małych, jak i naprawdę dużych sieciach.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]