Multiswitch kaskadowy – przykłady użycia

Nie szukaj już więcej! Tutaj znajdziesz multiswitch kaskadowy

Sieci telekomunikacyjne znajdziemy prawie we wszystkich obiektach. O tym, czy dana instalacja będzie odpowiednia, decyduje sporo cech. Powinna oczywiście być solidna i gwarantować dużą jakość transmitowanych sygnałów, ale tak samo istotna będzie możliwość łatwego jej powiększenia. Zrobienie kolejnych połączeń nie może być związane z potrzebą przeprowadzenia trudnych robót – w wyniku tego inni odbiorcy nie mogliby przecież przez pewien czas połączyć się z siecią. Szczęśliwie dostępne są technologie, z którymi skalowanie sieci będzie szybkie i bezproblemowe dla abonentów – chodzi o multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od kilku lat wymagane jest przepisami.

Jak jest zbudowany multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy pozwala na bezproblemowe skalowanie instalacji. Jest to boks z umieszczonymi na rantach gniazdami i wyjściami, do których podłączane są przewody. Jeżeli niezbędne będzie powiększenie instalacji – między innymi wtedy, kiedy nowy odbiorca zamówił usługę – wystarczy po prostu podłączyć kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać rozmaite liczby złączy dla odbiorców – najmniejsze urządzenia tego rodzaju mają osiem wtyczek, jednak w sprzedaży znajdziemy także multiswitche kaskadowe z 16, 24 lub 32 złączami.

Multiswitch – który wybrać?

Jak łatwo się domyślić, przy wyborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza będzie oczywiście liczba wtyczek – dla niezbyt dużych budynków może wynosić 8, lecz w większych domach należy rzecz jasna zastosować urządzenia o wyższej ilości wejść. Bardzo istotna okazuje się również separacja pomiędzy gniazdami a wyjściami – w największym stopniu rzutuje ona na jakość danych. Dobre multiswitche kaskadowe oferują separację wynoszącą trzydzieści decybeli. Jest to ważne w szczególności w instalacjach telewizyjnych kilku operatorów cyfrowych.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]