kabel koncentryczny

Kabel koncentryczny – kiedy go używamy?

W dużej liczbie mieszkań dostrzec można telewizor. Większość z nas uwielbia raz na jakiś czas obejrzeć ciekawy dokument lub profesjonalnie prowadzony serwis mający charakter informacyjny. Aby jednak odbieranie programów było możliwe, konieczne jest zamontowanie właściwego podłączenia. Stosuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które aktualnie kupić można bez żadnych problemów w sklepach , które oferują artykuły do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – podstawowe parametry

W sklepach dostępne są dzisiaj najróżniejsze kable koncentryczne, które wyróżniają się nieco odmiennymi właściwościami. Elementarny podział rozróżnia kable koncentryczne wewnętrzne i zewnętrzne. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości musi zwrócić uwagę na jego najbardziej istotne parametry. Znaczące są dopasowanie oraz tłumienie, które zapewnia odbiór telewizji na naprawdę doskonałym poziomie. Rewelacyjnym produktem są kable wytworzone w technologii Tri–Shield. Jej zastosowanie powoduje, iż kabel wyróżnia się doskonałym poziomem oraz ochrania sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą istotnie wpływać na jakość obrazu. Kable koncentryczne najlepszych firm bardzo dobrze sprawdzą się nie tylko w rozbudowie, ale też podczas modernizacji sieci kablowych zarówno niewielkich, jak i naprawdę dużych operatorów. Większość kabli koncentrycznych zgodna jest z wyśrubowanymi wytycznymi produkcji. Dzięki temu odchyły parametrów w przypadku takich kabli są zwykle nieznaczne lub nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego typu materiały stosuje się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne to najczęściej kompozycja materiałów różnego typu. Najczęściej rdzeń produkowany jest z miedzi. Miedź jest materiałem bardzo trwałym, który nie zatraca posiadanych właściwości nawet po wielu latach użytkowania. W przypadku kabli , które przeznaczone są do montowania na zewnątrz budynków, do wyprodukowania osłony wykorzystywane są materiały niewrażliwe na wpływ negatywnych czynników pogodowych.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]