Z czego wykonane są fartuchy i kombinezony ochronne?

Jeśli chcesz zamówić fartuchy foliowe, koniecznie wejdź na globalhygiene.pl.

W wielu sektorach przemysłu środowisko pracy pełne jest przeróżnych czynników, które mogą narażać pracowników na uszczerbek na zdrowiu. Nierzadko samo zapewnienie im czapek i rękawiczek ochronnych nie jest wystarczające – niezbędna jest osłona większej powierzchni, a czasem i całego ciała. Taki poziom ochrony są w stanie dać tylko fartuchy i kombinezony ochronne.

Gdzie wykorzystuje się fartuchy oraz kombinezony ochronne?

Można żywić przekonanie, iż tak szeroka ochrona osób jest nieczęsto potrzebna, jednak to błędne myślenie. Statystyczny Polak na ogół niezbyt często chodzi do miejsc, w których pracownicy muszą zakładać kombinezony osłaniające w pełni ciało, a takie przypadki widzi raczej w telewizji. Lecz ten typ odzieży ochronnej wykorzystywany jest regularnie wszędzie tam, gdzie higiena pracy musi spełniać ponadprzeciętne standardy, stąd też zakładają ją np. kosmetyczki oraz fryzjerzy, którzy najczęściej korzystają z jednorazowych fartuchów ochronnych czy kadra linii produkcyjnych w przemyśle żywnościowym, którzy w ten sposób ochraniają swoją odzież przed ubrudzeniem, ale też redukują prawdopodobieństwo przeniesienia włókien z ich ubrań na przetwarzaną żywność. Fartuchy i kombinezony ochronne są praktycznie obligatoryjne w medycynie – laboratoria, szpitale czy gabinety medyczne nie mogłyby bez ryzyka prowadzić działalności bez tego wyposażenia.

Flizelina, folie CPE i LDPE – tworzywa na kombinezony oraz fartuchy ochronne

W ofercie producentów odzieży BHP dostępne są kombinezony oraz fartuchy zarówno jednokrotnego, jak i wielokrotnego użytku. Nierzadko mają one ściągacze na nogawkach i rękawach, które zapobiegają ich zawijaniu się, co dostrzegalnie zwiększa komfort pracy. Jednorazowe produkty ochronne sprawdzają się w tych branżach, gdzie wymagane jest zachowanie higieny przy równoległym wyeliminowaniu kontaktu z produktami chemicznymi, jak np. wybielacze bądź detergenty. Korzystanie z takich fartuchów oraz kombinezonów, choć da się je wykorzystać tylko raz, przeważnie nie łączy się z znacznymi kosztami. W dużych fabrykach do ich wydzielania pracownikom można zamontować wygodne w użyciu dyspensery.

Z czego produkowane są fartuchy oraz kombinezony ochronne? Przede wszystkim z polipropylenu (PP), a precyzyjniej z włókniny polipropylenowej, znanej powszechnie jako flizelina lub wigofil. Ten materiał dzięki swojej włóknistej strukturze umożliwia swobodną cyrkulację powietrza oraz wchłania pot, w związku z tym nie powoduje dyskomfortu. Z kolei do produktów foliowych wykorzystuje się lekkie folie z polietylenu (z PE, LDPE bądź CPE), które dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Nasze dane:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]