Utrzymanie czystości w domu i w firmie – mopy do mycia podłóg

Jeśli potrzebujesz mopów do mycia podłóg, koniecznie sprawdź verdeavis.pl

Czyszczenie podłogi zdaje się obowiązkiem bardzo łatwym – wystarczy woda, mop i odpowiednia ilość płynu. Sprawa się jednak komplikuje, gdy chodzi o nietypowe, trudne do usunięcia zabrudzenia bądź dużą powierzchnię. Wtedy warto sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. Na czym polega ich przewaga nad standardowymi, używanymi na co dzień mopami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Czym charakteryzują się mopy profesjonalne?

Na wydajność mopa wpływają przede wszystkim dwie cechy – tworzywo, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego trwałość. Warto również mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej ścierają zabrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię będzie można wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, gdy mop ma być wykorzystany do mycia posadzek o dużym metrażu – na przykład parkietów na boiskach, sal tanecznych czy hallów.

Sam mop do mycia podłóg to nie wszystko!

Mop jednak nie wystarczy, aby pracownicy ekip sprzątających mogli błyskawicznie i efektywnie myć podłogi. Nieomal równie ważne są również dodatkowe akcesoria. Wśród nich szczególną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Musi on być stosunkowo lekki, a jego długość – dopasowana do wzrostu użytkownika. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest też jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyżymania mopa, a odpowiednio dobrane w dużym stopniu ułatwia i przyspiesza czyszczenie podłóg. W czasie czyszczenia ogromnych powierzchni radzimy wybrać zestaw wiadro plus mop.

Nasze dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]