Środki do mycia elewacji – działanie

Chcesz nabyć środki do czyszczenia elewacji? Wejdź na verdeavis.pl

W ostatnich latach problem pojawiania się malunków na murach i elewacjach budynków znacznie przybrał na sile. Przeważnie mają one postać napisów namalowanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest zerowa, oprócz tego zazwyczaj hasła te niosą treści rasistowskie lub wulgarne. Nie dziwi więc, że administratorzy lub właściciele budynków czynią co w ich mocy, by pozbyć się ich z murów. W tym celu najczęściej postanawiają ponowne pomalować ścianę – to jednak pochłania mnóstwo pracy i jest dość kosztowne. Alternatywą dla przemalowania jest zastosowanie preparatu do usuwania farby.

Jak działa preparat do usuwania farby olejnej?

Działanie takich środków bazuje na czynnikach aktywnych rozpuszczających składniki najpopularniejszych farb – w szczególności różnego typu żywice. Ich specyficzny skład sprawia, iż preparaty tego typu umożliwiają czyszczenie także mocno porowatych elewacji. Najlepsze środki do usuwania farb nie zawierają rozpuszczalników takich jak toluen, które są niebezpieczne dla ludzi i otoczenia. Użycie środków do czyszczenia elewacji polega na nałożeniu ich na elewację obiektu – w tym celu należy użyć szerokiego pędzla lub wałka. Po godzinie środek należy spłukać wodą lub opłukać myjką ciśnieniową.

Kto powinien wybrać preparat do usuwania farby olejnej?

Środki do czyszczenia elewacji winny znajdować się pod ręką wszelkich firm sprzątających, które pracują na rzecz wspólnot mieszkaniowych, gdyż to głównie fasady niestrzeżonych budynków są narażone na ewentualne akty wandalizmu. Nieduże opakowanie preparatu przyda się też posiadaczom sklepików, firm czy domów jednorodzinnych. Nabycie preparatu do mycia elewacji to w obliczu konieczności przemalowania ścian na nowo znaczna oszczędność – zarówno jeśli chodzi o czas potrzebny do zrealizowania tej pracy, jak i wydatki na kupno farby.

Nasze dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]