Środki do impregnacji drewna – zastosowanie

Kup środki do ochrony drewna

Środki do ochrony drewna to produkty używane zarówno w przypadku mebli znajdujących się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiego powodu warto konserwować nimi drewniane meble?

Środki do ochrony drewna – wykorzystanie

Drewno to materiał tworzący we wnętrzu przytulną atmosferę. To surowiec często wykorzystywany do produkcji elementów wykończeniowych (okładziny na schody, balustrady, podłogi) i mebli. Dostępne na rynku środki do ochrony drewna chronią surowy materiał przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych – promieniowania słonecznego czy deszczu, dzięki czemu meble utrzymują się w nienaruszonym stanie przez długi czas. Znakomite rezultaty zapewnia woskowanie i olejowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody pozwalają na osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – np. pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Dostępne w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Impregnuje się nimi deskę tarasową, meble ogrodowe, huśtawki oraz mnóstwo innych elementów. Natomiast środki stosowane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im olśniewający blask, co zdecydowanie podnosi estetykę desek. Pieczołowicie dobrane składniki zawarte w impregnatach powodują, iż podłoga jest w wyższym stopniu wytrzymała na uszkodzenia i zużycie. Warto jednak pamiętać, iż drewniane parkiety muszą być pielęgnowane w stosowny sposób – myte środkami na bazie olejów i wosków.

Nasze dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]