Sklep internetowy z roletami – rzymskie, dzień i noc, zaciemniające

W przeciwieństwie do mieszkańców krajów skandynawskich, w Polsce przyzwyczailiśmy się do przesłaniania okien. Tak dbamy o naszą prywatność, lecz również pozwala to decydować o ilości światła wpadających do mieszkania. Zazwyczaj do zakrywania okien używa się firanek i zasłon, jednak w ostatnich latach coraz częściej wybieramy rolety wewnętrzne, które zakładamy na okna.

Jakie modele rolet wewnętrznych dostaniemy w sklepach internetowych?

W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępny jest bogaty wybór różnych typów rolet: zaciemniających, rzymskich, okiennych lub ściennych. W wielu z nich kupimy też wszelkie potrzebne akcesoria, takie jak karnisze metalowe, wsporniki ścienne i sufitowe, rozety czy kółka z żabkami. W jednym miejscu możemy złożyć cały zestaw niezbędny do instalacji rolet. Natomiast to, jakie rolety wybierzemy, będzie zależne od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, żeby robić zakupy z głową. Przykładowo, rolety rzymskie dobrze prezentują się na niedużych oknach, ale nie nadają się dla alergików. Na roletach rzymskich łatwo osiada kurz, gdyż wykonywane są one z tkanin firanowych i zasłonowych.

Rolety dzień i noc – ilość światła pod kontrolą

Do kontroli nad dopływem światła do pokoju posłużą rolety dzień-noc. Zdadzą egzamin prawie we wszystkich pomieszczeniach: w biurze, pokoju dziecięcym, salonie, a nawet w łazience. Takie rolety posiadają przemienny splot pasów transparentnych i zaciemniających. Dzięki wielu możliwościom ich ustawienia względem siebie pozwala na regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przenikać. Co ważne, regulacja ma miejsce bez konieczności podnoszenia i opuszczania rolet! Z kolei popularne rolety zaciemniające dają całkowite zaciemnienie pokoju, ponieważ wykonane są z tworzywa, które nie przepuszcza promieni słonecznych. Rolety zaciemniające przydadzą się szczególnie w sypialni.

Rolety na wymiar – jak wymierzyć

Nasze okna nie zawsze muszą mieć standardowe rozmiary i często zdarza się, że rolety o wymiarach proponowanych przez producenta nie będą pasować. W takim przypadku pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Dbajmy przy tym, żeby dobrze zmierzyć rozmiar okien, ponieważ niewłaściwie dopasowane rolety nie spełnią swojej funkcji, do tego będą prezentować się niechlujnie. Jeśli zatem brak nam doświadczenia lub nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, wezwijmy na pomoc profesjonalistę.