Rodzaje namiotów weselnych – na jaki się zdecydować

Śluby w amerykański stylu stają się coraz bardziej popularne, nic więc dziwnego, że młode pary chętnie wynajmują namioty weselne, które spełnią ich oczekiwania. Organizujesz ślub na świeżym powietrzu i chcesz znaleźć najlepszy produkt? Przeczytaj nasze wskazówki!

Namiot weselny a liczba gości

Popularność ślubów na świeżym powietrzu sprawia, że na rynku można znaleźć bardzo wiele namiotów weselnych, a ich różnorodność pozwala na dobranie produktów spełniających wszelkie potrzeby przyszłych nowożeńców. W sprzedaży można znaleźć zarówno namioty ślubne produkowane z myślą o kameralnych imprezach, jak i modele, które przydadzą się podczas organizacji wesela dla pokaźnej liczby gości. Organizujesz niewielkie przyjęcie w ogrodzie, a może bardziej wystawną uroczystość? Jeżeli masz większe plany, sprawdź dostępne na rynku hale namiotowe, w których bez trudu pomieścisz wszystkich gości.

Namiot weselny – dwuspadowy czy typu gwiazda?

Pojemność namiotu to oczywiście nie jedyny czynnik, który warto wziąć pod uwagę przy dokonywaniu wyboru. Niezwykle istotny jest również rodzaj konstrukcji. Do najczęściej spotykanych typów należą – namioty bankietowe, hale namiotowe, namioty typu Turek, Gwiazda, Stretch, tzw. jurty, pawilony, modele z dachem spiczastym lub dwuspadowym, a także hale z plexi.

Namiot weselny – zadbaj o wygodę gości

Ważna jest również solidna konstrukcja namiotu – najlepszym rozwiązaniem są modele wykonane z grubych stalowych rur i stóp kotwiących ocynkowanych ogniowo. Dużą wygodę zapewnią nieprzemakalne poszycia, które ochronią też przed promieniowaniem ultrafioletowym oraz zapobiegną wydostawaniu się ciepła z namiotu czy skraplaniu wody na ściankach.