Rodzaje butów do jazdy konnej

Jeśli potrzebujesz butów do jazdy konnej, koniecznie odwiedź ten adres

Jeździectwo z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Oczywiście nie powinno to zaskakiwać – szczególnie, jeżeli weźmie się pod uwagę spore atuty tej dyscypliny sportu. Najważniejsze z nich to: trening właściwej postury, polepszenie kondycji, a także wzmocnienie wszystkich partii mięśniowych. Oprócz tego ma dobroczynny wpływ na psychikę: zwiększa poczucie odpowiedzialności, likwiduje napięcie oraz wspiera zacieśnianie bliskich relacji. By jednak maksymalnie korzystać z pożytków jazdy konnej, powinniśmy właściwie wybrać odzież i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – ochrona części albo całej nogi

Odróżnia się dwa główne typy butów do jazdy konnej: oficerki i sztyblety. Te drugie są zdecydowanie krótsze, ponieważ sięgają zaledwie ponad kostkę. Oficerki to natomiast buty nadzwyczaj wysokie, sięgające powyżej kolana. Dzięki temu zapewniają ochronę całej nodze, zmniejszając ryzyko powstawania siniaków i otarć. Sztyblety to mniejszy wydatek od oficerek, jakkolwiek kupując je powinno się pamiętać o tym, aby wyposażyć się też w ochraniacze nóg – sztylpy albo czapsy.

Z czego są produkowane buty jeździeckie?

W czasie wyboru butów do jazdy konnej, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę na tworzywo, z jakiego są one wykonane. W sklepach odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry i jej różnorodnych imitacji. Skóra jest bez wątpienia bardziej kosztowna, mimo to opłaca się ją wybrać z uwagi na zwiększoną wytrzymałość oraz umiejętność dostosowania się buta do konturu stopy dżokeja. Zalecane są szczególnie buty cielęcej skóry, która jest delikatna i po kilku dniach osiąga oczekiwany kształt. Skóra bydlęca wypada nieznacznie gorzej, natomiast jej przystępna cena jest znaczną atutem.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]